Koreja Veriore ndryshon orën, barazon me atë të Jugut

Shpërndaje

Koreja Veriore ka ndryshuar sot orën dhe e ka barazuar me Korenë Jugore.

Këtë vendim e ka miratuar edhe Asambleja Supreme e Popullit të Koresë Veriore, transmeton Koha.net.

Akrepat e orës shtyhen për 30 minuta përpara.