Festivali Sunny Hill, Dua Lipa niset sot drejt Kosovës

Shpërndaje

Dua Lipa niset sot drejt Kosovës.

Ylli i muzikës botërore do të organizojë një festival që do të zgjasë 3 ditë.

Sunny Hill nis më datën 10 gusht dhe përfundon më 12 gusht.

Në festivalin e organizuar nga babi i këngëtares, Gjin Lipa do të jenë edhe këngëtarë të tjerë me famë botërore.

Reperi Action Bronson ka mbërritur dje në Kosovë për të performuar, ndërsa do të jetë edhe Martin Garrix.

Lajmi për nisjen sot drejt Kosovës është konfirmuar nga vetë Dua me anë të një postimi në Instagram.