Moti për qytetet e Shqipërisë, shikoni temperaturat para se t’i vizitoni

Shpërndaje

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik, do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-14 m/sek.

Deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.4 metra. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 11/22

Vendet e Ulëta 13/25

Vendet Bregdetare 14/23.