Panik në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Shpërndaje

Epiqendra e tërmetit mes Tiranës, Peshkopisë dhe Bulqizës.

Një tërmet i fuqishëm është sot në Tiranë. Lëkundjet ishin të forta dhe kanë zgjatur disa sekonda.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit. Konkretisht në Laç, Tiranë, Kukës, Pukë dhe Durrës.

Tërmeti ka rënë rreth orës 17:40 me magnitudë 5.1 ballë.

Epiqendra ishte 38 km nga VL e Tiranës dhe 10 km në lindje të Burrelit.