Tërmeti i FORTË 6 ballë shkund Shqipërinë!

Shpërndaje

Një tërmet edhe më i fuqishëm se ai i muajit të shkuar ka shkundur plotësisht të gjithë Shqipërinë!

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë është i magnitudës 6 ballë të shkallës rihter, duke kaluar kështu edhe lëkundjet që tmerruan kryeqytetin shqiptar disa javë më parë.

Në tërmetin e shkuar magnituda ishte 5.2 ballë të shkallës rihter, por kësaj here lëkundjet kanë qenë edhe më të forta si dhe kanë zgjatur thuajse disa sekonda.

Epiqendra ka qenë rreth 37 km larg Tiranës.