Termeti shkund Tiranën me 6 shkallë magnitudë, dridh Shkupin e Prishtinën

Shpërndaje

Lëkundje të tërmeti janë ndjerë në Tiranë dhe në zonat përreth. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 6.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 29 km në lindje të Tiranës, ndërsa është regjistruar në orën 17:38 minuta të ditës së sotme…

Një lëkundje e tokës ka ndodhur në këto momente në Prishtinë. Ende nuk dihet sa shkallë ka ndodhur kjo dridhje dhe as ku është epiqendra e këtij tërmeti.

Dridhjet e tokës janë vërejtur në shumë pjesë të Prishtinës.

Dridhjet e tokës ka ndodhur edhe në qytete tjerë të Kosovës përfshirë Prishtinën, Gjilanin, Ferizajn, Prizrenin etj.

Dridhje te tokes ja verejtur edhe ne zonen e Tetoves pikerisht ne fashtin Meletine te komunes se Bervenices nga deshmitaret te cilet informuan portalin albazone.info.

Tërmeti ka ndodhur me epiqendër në Shqipëri përkatësisht 25 kilometra afër Tiranës.