Tërmeti i fuqishëm lëkund Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë dhe Malin e Zi (FOTO)

Shpërndaje

Tërmeti i fuqishëm që ra para pak minutash në Shqipëri, e ka patur epiqendër n8 kilometra nga Burreli.

Ndërkohë raportohet që tërmeti prej 5.4 ballësh është ndjerë edhe në Kosovë,Mal të Zi dhe në Maqedoni.

Raportohet se nuk ka dëme në njerëz apo materiale deri tani.