Për një trup pa celulit, dieta me ananas bën mrekullira

Shpërndaje

Nutricistja shqiptare, Anila Kalleshi përmes këshillave të saj, sot të gjithë atyre që duan ta mbajnë trupin në formë, por edhe të humbin peshë ua ka rekomanduar dietën me ananas.

Ca këshilla nuk duhen harruar asnjëherë! Njëra prej tyre është #dieta me Ananas.

Tek Ananasi gjendet bromelina që lehtëson tretjen, ndërsa kërcelli ka një funksion diuretik dhe detoksikues. Kemi thënë se celuliti nuk është shkaktuar vetëm nga teprica e yndyrnave, por nga një mahisje e indeve. Me problemin e celulitit përballen të gjitha gratë e vajzat thuajse, jo vetëm ato që kanë kile të tepërta. Kjo është arsyeja pse për ta luftuar nuk është e nevojshme të ndiqni një dietë të rreptë dhe me pak kalori. E rëndësishme është të zgjidhni ushqimet e duhura!