Aksident i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

Shpërndaje

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në autostradën Shkup – Kumanovë, në afërsi të pikes së pagesës rrugore në Petrovec.
Në këtë aksident dy veta rezultojnë të lënduar rëndë, nga përplasja e tre makinave, përcjellë INA.

Dëmet e mëdha kanë bërë që të bllokohet njëra korsi e autostradës për disa orë. Policia informoi se në aksident janë përfshirë një Golf me targa të Shkupit, Citroen Berlingo me targa të Kumanovës dhe një furgon me targa të Kumanovës. MPB pritet që sot të jap detaje për aksiden