Sela: Reformat, kusht kryesor për fillimin e bisedimeve me BE-në

Shpërndaje

Në emisionin 360 gradë në Alsat, kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela tha se fillimi i bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian mbi gjitha varet prej reformave në drejtësi. Ai thekson se zhvillimi i zgjedhjeve në vend gjithashtu ka rëndësi, por se baza e raportit është tek zhvillimet e proceseve gjyqësore, dhe zhdukja e drejtësisë selektive.