Zekiri: Kur Artani dhe Ejupi flasin për drejtësi, puna ka shkuar për dreq

Shpërndaje

Pas zhvillimeve të djeshme në BFI, ka reaguar edhe deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri. Përmes një statusi në facebook, Zekiri ka atakuar deputetët e BDI-së që dje dhe sot kanë folur shumë për drejtësië selektive.

Ja çfarë shkruan Zekiri në facebook:

“Më vjen keq që nuk jam sot në Kuvend. Kur Ejup Alimi dhe Artan Grubi flasin për drejtësi dhe drejtësi selektive, puna ka shkuar për dreq!!! Le të kujtohen se kush bashkë me “kryeshefin” emëronte gjykatës – Musa Xhaferi dhe Blerim Bexheti…

Kurse BFI është rrëfim në vete, siç ndodh kriminelët mbrojnë kriminelët. Loja e BDI-së me BFI-në është një përpjekje për të gjetur arsyetime për premtimet e parealizuara në zgjedhje. Fatmirësisht njerëzit prej kohësh nuk i besojnë atyre dhe as REZILËVE TË BFI-së.

P.S Përshëndetje edhe për Vllatko Gjorçevin”, shkruan Zekiri.