Biznesmeni rus “zien” veten në një kazan, thotë se e bën për të “kuruar sëmundjet” (Video)

Shpërndaje

Një manjat biznesi kontrovers ka filmuar veten duke u larë në një kazan gjigant, i mbushur me ujë që vlonte, me shpresën për të “kuruar sëmundjet”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për biznesmeni rus German Sterligov – i cili mbuloi titujt e mediave në vitin 2017, që supozohet se ka gjetur një mënyrë për të trajtuar sëmundje të ndryshme.

Lidhur me këtë, ai citohet të ketë thënë: “Sëmundja trajtohet njëkohësisht. Ju vetëm rrini duarkryq”.

Gjithsesi, Sterligov nuk tha se cila sëmundje shërohet nga kazani, por vazhdoi të thoshte se kazani 200-vjeçar ishte bërë nga bakri i vërtetë dhe “jo ai modern, i prodhuar me përdorimin e kimikateve të dëmshme”.

Ai mburrej që “vaska e çuditshme”, e cila u pa varur nga zinxhirët e trashë, mund të merrte 500 litra ujë të madh. /Telegrafi/

VIDEO