Gruaja mbështet Robin Krasniqin pas humbjes, ka një mesazh të madh për të

Shpërndaje

Në Magdeburg të Gjermanisë boksieri nga Kosova, Robin Haxhi Krasniqi ka pësuar humbje nga boksieri gjerman, Stefan Hartel, në luftë për titullin e kampionit evropian në kategorinë super të mesme.

Krasniqi ka pësuar një lëndim të arkadës së syrit të djathtë që e ka penalizuar boksierin tonë për një luftë më të mirë ndaj boksierit gjerman.

Me gjithë përpjekjet maksimale, Krasniqi nuk ia doli të shënojë fitore përballë gjermanit, i cili gjatë gjithë meçit qe më i mirë se boksieri nga Juniku i Kosovës.

Krasniqi humbi me vendim unanim të gjyqtarëve.

Për humbjen e djeshme, gruaja e Robinit, Heidi Krasniqi i ka dalur në mbrojtje burrit të saj.

Sipas Heidit, Robini nuk e ka merituar humbjen mbrëmë.

“Ishe i mrekullueshëm. Gjithë profesionistët e boksit nuk ranë dakord për rezultat e djeshme. Ke qenë shumë më i mirë dhe kjo është ajo që u pa. Mundësia e vetme që ka qenë për ty me fituar ka qen me K.O sepse fitoret me pika nuk janë gjithmonë ni vlerësim korrekt dhe i sinqertë. Çfarëdo që të jetë, Robini do të kthehet shumë shpejt”, shkroi Heidi në Instagram.