Ish-ushtari i UÇK’së ka një propozim për kapjen kri.minelëve serbë

Shpërndaje

Ish-pjesëtari i UÇK’së, Ridvan Tahiri, ka propozuar themelimin e një agjencie intelegjente për kapjen e serbëve që kanë kryer kr.ime e që ndodhen në shtete tjera.

Një praktikë të tillë e kishte ndjekur Izraeli.

Përkrahësi i Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, Ridvan Tahiri, ka thënë se vetëm kryetari aktual i PDK’së mund ta bëjë një gjë të tillë.

“Per kapjen e kri.minelve te luftes te cilet kan kryer kr.ime dhe gjenocid mbi popullin shqiptar ne luften e Kosoves. 1.Skuadra e vëzhgimit, 2.Skuadara e intervenimit, dhe arre.sitimit. 3.Skuadra diplomatike e cila merret me kordinimin e shteteve mike per ekstardim. Kete mund ta ben vetem nje njeri Kadri Veseli”, ka shkruar Tahiri në Fb.

I njëjti ka publikuar fotografi të trajnimeve jashtë Kosovës. Në njërën prej bluzave që ka veshur i shkruan “Israel Tactical Schooll, Counter Terror Academy”.

Nuk dihet nëse në këto trajnime ka shkuar si zyrtar i Kosovës apo është në kapacitete private.