Kjo është fotografia që e lidh “CURRIN” me Kadri Veselin e Sami Lushtakun

Shpërndaje

Për dallim nga Çekia, Curri ka lidhje me politikanët kosovar. Kjo foto që e sjell InDoks e shfaq atë të buzëqeshur në mes të Kadri Veselit e Sami Lushtakut, dy figura kyçe të UÇK-së dhe PDK-së tash.

Cili është misteri i kësaj fotografie e kuptoni me gjerësisht në Indoks.

Dokumentarin e plotë mund ta gjeni KËTU.

InDoks edhe më herët kishte raportuar për këtë figurë të botës së biznesit e i dyshuar edhe si mafioz, por në këtë dokumentar do të sjellim një profil krejt tjetër të tij. Me krejt lidhjet që i ka me botën e krimit. Me botën e politikës. Spiunazhit ndërkombëtarë. Është një histori e madhe që sillet rreth një grupi të vogël, por të fuqishëm njerëzish./ Insajderi.com