Ky është vendi në të cilin dyshohet se vd.iq 4 vjeçari nga Kosova (Foto)

Shpërndaje

Mediat zviceriane, kanë raportuar se dyshimet e para për vde.kjen e 4 vjeçarit nga Kosova, Zenel M. thonë se ai ka rënë në lumin lumi Aare – lum i cili gjendet në zonën Wilnahern, përcjell Gazeta Blic. Sipas Blick.ch, trupi i pajetë i 4 vjeçarit nga Kosova, është nxjerrë nga ky lum, pas disa orë kërkimesh. Policia Kantonale e Aargaut dhe forcat e shpëtimit e kanë kërkuar që nga mbrëmja e të enjtes vogëlushin shqiptar në Möriken-ëildegg AG.

Për shkak të reshjeve të ditëve të fundit, lumi Aare ashtu si dhe ai Aabach kanë pasur një rritje të sasisë së ujit dhe për pasojë, uji në ta ka qenë i rrëmbyer, gjë që ka vështirësuar punën në kërkimin e viktimës.Të enjten mbrëma u zhduk një djalosh 4-vjeçar, me emrin Zenel M. Kërkimet vazhduan deri në orët e vona të së enjtes dhe të premten.Ai ishte duke luajtur në një shesh lojërash në ëildegg AG, së bashku me nënën e tij dhe papritur ishte zhdukur, shkruajnë mediat zvicerane.

Aty afër ishte edhe një lumë dhe policia dyshonte se mund të kishte rënë në të, pasi nuk gjendej askund. Madje, ishin përdorur edhe helikopterët për të gjetur djaloshin 4-vjeçar.Kërkimi vazhdoi të premten dhe është gjetur i vdekur nga punëtorët e shpëtimit, para disa orëve.