LDK dhe VV lëshojnë seancën për gjen.ocidin

Shpërndaje

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës të Kosovës dhe ata të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë lëshuar sallën në shenjë proteste për postimin e fotografisë nga deputetja Flora Brovina dhe mosdhënies së llogarisë dhe dorëheqjes.
Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca ka kërkuar përgjegjësi për rastin e publikimit të fotografisë, duke thënë se tash të kërkohet tribunal prej OKB-së, është pafytyrësi.“I kemi institucionet dhe që 20 vjet nuk është akuzuar askush për krime lufte. Dhënia e llogarisë dhe dorëheqja sot është e nevojshme, nëse jo ne jemi në koordinim me LDK, nuk duam të rrimë me njerëz të tillë e cila udhëhiqet prej njerëzve të cilët bash çka prekin me dorë po prishin çdo gjë, dhe nuk duam të jemi pjesë e kësaj”, tha ai.