Vedat Muriqi ‘bombardon’ Bullgarinë (VIDEO)

Shpërndaje

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë po luajnë aktualisht në kuadër të kualifikimeve për evropianin 2020, shkruan Gazeta inFokus.

Kosova e ka barazuar rezultatin 2-2 në minutën e 64′ me golin e shënuar nga Vedat Muriqi.

Muriq shënoi me kokë pas një harkimi fantastik nga Kololli.