Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Edhe pak dhe ëndrra 100-vjeçare është realitet

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot takime elektorale në Dibër. Këtë fakt e ka bërë të ditur përmes një video që ka publikuar në ‘Facebook’, ndërsa ka nxjerrë edhe pamje nga Rruga e Arbrit.

Sipas Ramës, edhe pak ngelen nga koha kur kjo ëndërr 100-vjeçare të bëhet realitet. Në video shihet tuneli i këtij aksi që ende është në ndërtim e sipër.

“Për Dibër nga Rruga e Arbërit😍

Edhe pak dhe ëndrra 100 vjeçare është realitet💪”, shkruan Rama.