“Zemra gjak po më pikon, loti për ju nuk ndalet”, Sabri Fejzullahu për të vdekurit Kosovarë në Kroaci

Shpërndaje

Ngjarja tragjike e ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci ka tronditur të gjithë.

Autobusi me targa kosovare i cioli mori rrugë nga Gjermania drejt Kosovës për pushime u aksidetua, dhe humbën jetën 10 persona dhe 44 tjerë u lënduan.

Për këtë fatkeqësi reaguan fytyra të shumta publike duke ndjerë pikëllim dhe shprehën ngushellime.

Në mesin e tyre ka shkruar së fundi edhe Sabri Fejzullahu duke bashkëndjerë me familjarët e viktimave.

“Zemra gjak po më pikon për ju. Eh sa shumë e doni tokën e bekume të Kosovës. Ju bekoftë perëndija. Loti për ju nuk ndalet o buka e jonë”, ka shkruar këngëtari.