Destabilizohet moti në Kosovë, erërat e fuqishme rrëzojnë drunjtë në Pejë

Shpërndaje

Erëra të fuqishme janë paralajmëruar për sot në Kosovë, përkundër motit të nxehtë që po mban.

Dëme materiale janë shkaktuar në Pejë, si pasojë e erërave të fuqishme që po fryjnë.Në disa pamje të publikuara në mediat lokale, shihet se drunjtë janë rrëzuar dhe kanë dëmtuar një makinë që ndodhej aty pranë.

Pamjet thuhet se janë realizuar në afërsi të Spitalit rajonal të Pejës.