Ambasadorja amerikane, Kate Byrnes: Jemi të pikëlluar për shkak të tragjedisë në Tetovë

Shpërndaje

Ambasadorja e SHBA-së në Shkup, Kejt Meri Bërnz shprehu ngushëllime për të pësuarit në zjarrin e mbrëmshëm në spitalin modular të Tetovës.

“Jemi të pikëlluar për shkak të ngjarjeve të tmerrshme të mbrëmshme në spitalin e kovidit në Tetovë. Ngushëllimet e mia për familjet e atyre të cilët e humbën jetën, si dhe për të lënduarit. Mendimet e mia janë me ju dhe me të gjithë në Tetovë të prekur nga kjo tragjedi”, shkroi ambasadorja Bërnz në Tuiter.