Pse jo me çifteli, por me rap? Ahmeti flet për fushatën SRMN

Shpërndaje

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në ClickPlus ka folur edhe për fushatën e kësaj partie në zgjedhjet lokale 2021, që kryesisht është karakterizuar me muzikë rap – këngën “Sun rri me neve – SRMN”.

Ahmeti tha se “fushata është organizuar nga të rinjtë dhe se ai të rinjve nuk ua prishi”.

Shtoi se ai nuk i di këngëtarët këngët e të cilëve janë lëshuar në fushatë, megjithatë vlerëson se “është organizuar mirë”.

“Opinioni është se është një nga fushatat më mirë të organizuara në Republikë.

G: A i sjelli SRMN-ja 20 mijë votat?

Jo, i ka sjell puna”.

“Më kanë bërë edhe patikat, por unë nuk i vesh”.