Arben Vitia e pranon humbjen: Prishtina ka një kryetar të ri, Përparim Rama

Shpërndaje

Kandidati i Vetëvendosjes, Abren Vitia e ka pranuar humbjen në Prishtinë, duke thënë se tani kryeqyteti ka një kryetar të ri.

Vitia përmes një konference për media ka uruar kandidatin e LDK-së, Përparim Rama.

“Sipas rezultateve që i kemi nga komisionet që i kemi, Prishtina ka një kryetar të ri ai është Përparim Rama”, ka thënë Vitia derisa ka falënderuar aktivistët e VV-sk dhe Ramën për sjelljen e tij.

Ai ka thënë se Vetëvendosje do ta përkrahin gjithnjë Prishtinë.

Vitia ka thënë se ndër arsyet e humbjes është kyçja e vonshme në fushatën zgjedhore.