Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla arrestohet në Romë

Shpërndaje

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është arrestuar të premten në Romë të Italisë.

Kujtojmë se GJKKO vendosi dënimin me 2 vjet burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla nën akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave, i cili bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli.

Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vjet përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri