Tërmeti në Shqipëri ja epiqendra dhe magnituda

Shpërndaje

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri. EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Richter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

https://www.emsc.eu/Earthquake/earthquake.php?id=1087121