Osmani e uron Steinmeier: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit

Shpërndaje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin gjerman për rizgjedhjen e tij në këtë pozitë, shkruan Syri.net Kosova.

Osmani përmes një postimi në Twitter ka thënë se mezi pret që të bashkëpunojnë për thellimin e marrëdhënieve në mes të dy vendeve.

“Urime Presidentit Federal Frank-Walter Steinmeier. Urime për rizgjedhjen tuaj si President Federal i #Gjermanisë! Pres me padurim punën tonë të përbashkët për thellimin e marrëdhënieve të Kosovës me Gjermaninë, të bazuara në vlerat e përbashkëta evropiane nga të cilat do të përfitojnë njerëzit dhe vendet tona”, ka shkruar Osmani në Twitter.