VENDIMI! GJKKO vendos 3.4 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri

Shpërndaje

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dënon me burg Saimir Tahirin.

Ish-ministri i Brendshëm është dënuar me 5 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 3 vite dhe 4 muaj burg.

Ish-ministri socialist akuzohet nga SPAK për trafik të lëndëve narkotike, grup të strukturuar kriminal dhe kryerje e veprave penale nga organizata kriminale me grupin Habilaj.

Vijon…