Miliarderi nga Omani i ofron Messit 1 milion euro për ta blerë pelerinën që kishte veshur gjatë Kupës së Botës

Shpërndaje

Ahmed Al Barwani është një miliarder nga Omani, i cili vendosi t’i ofrojë një shumë marramendëse Lionel Messit për pelerinën që argjentinasi kishte veshur kur ngriti trofeun me synimin për të fituar Kupën e Botës në Katar.

Emiri i Katarit Tamim bin Hamad al-Thani i dhuroi Lionel Messit një pelerinë ceremoniale që e kishte veshur gjatë dhënies së kupës pas ndeshjes finale mes Argjentinës dhe Francës.

Tani Ahmed Al Barwani, një anëtar i Këshillit të Shura të Omanit dhe ish-zëvendës president i Shoqatës së Avokatëve të Omanit, ka ofruar deri në një milion dollarë për të blerë pelerinën e Messit.

“Shoku im Messi, urime për fitimin e Kupës së Botës. Emiri i Katarit më mahniti kur vendosi simbolin, një simbol i bujarisë dhe mençurisë, mbi supet tuaja. Unë ju ofroj një milion dollarë për ta shitur mua”, Al Barwani. njoftoi në Twitter, duke shtuar:

“Isha në stadium dhe pashë live atë moment kur emiri i Katarit i dha bustin Messit. Ky moment i tha botës se ne jemi këtu dhe se kjo është kultura jonë, ju lutemi ta dini mirë”.

Miliarderi nga Omani i ofron Messit një ‘shumë marramendëse’ për ta blerë pelerinën që kishte veshur gjatë Kupës së Botës