Shkurte Fejza do të këndojë “Mora fjalë” në Air Albania

Shpërndaje

Atmosfera në stadiumin “Air Albania” për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Çekisë pritet të jetë tepër emocionuese dhe elektrizuese. Ikona e muzikës shqiptare, Shkurte Fejza do të këndojë këngën më të famshme të tifozave kuqezi në stadiumin “Air Albania”, “Mora fjalë”, kushtuar komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.

E ftuar speciale për këtë ndeshje, këngëtarja Shkurte Fejza do t’ju bashkohet 22 mijë tifozëve që do të jenë të pranishëm në arenë për të parë duelin kualifikues për Euro 2024, me këngën e saj të njohur që është kthyer tashme në himnin e kuqezinjve në çdo ndeshje të kombëtares.

Pamja pritet të jetë spektakolare në stadium, pasi më herët është njoftuar se në çdo ulëse do të jetë vendosur një plis.

Këtyre u shtohet edhe fakti se tifogrupet e pranishme në stadium kanë përgatitur gjithashtu banderolat e tyre të cilat shpalosen në fillim të takimit.