Gjyshi i autorit në lot: I gjeta trupat në oborr, nuk kemi patur konflikt më vëllain (Video)

Shpërndaje

Teksa i gjithë fshati Selenicë është në shok për tragjendinë, gjyshi i autorit Ritvan Zykaj rrëfen ngjarjen. Kujtim Zykaj tregon se bashkë me nipin kanë qënë në një drekë familjare dhe se 24- vjecari pasi ishte larguar kishte thënë së do të kulloste bagëtitë…
Por pak minuta më vonë shprehet gjyshi mes lotësh kishte dëgjuar disa krisma cka e detyruan të dilte jashtë shtëpisë. Nuk do tu besonte syve, teksa pa të vëllain të mbuluar në gjak.

I shokuar për trupat e viktimave mes rënkimesh i moshuari gjeti më pas edhe trupat e nipave, moment kur Kujtim Zykaj gjatë deshmise per mediat perlotet dhe ndihet keq.

Teksa rrefen ngjarjen mes dhimbjes qe e ka pllakosur, Kujtimi pohon se nipi i tij qe shkaktoi kete tragjedi Ridvan Zykaj kishte pire vetem nje birre gjate drekes familjare dhe nje tjeter e ,kishte marre ne dore.

I moshuari Kujtim Zykaj thote më tej se nuk ka patur konflikte me familjen e te vellait te vetem qe kishte Demirin dhe djemte e tij. Ndërkohë këtë të shtunë pritet të zhvillohet dhe ceremonia mortore e 8 viktimave.

Me poshte rrefimi i plote i Kujtim Zykaj per mediat: