Monitorim me dron, policia ndëshkon 74 shoferë, ja pamjet (VIDEO)

Shpërndaje

Në një video të publikuar në “Facebook” Policia e Shtetit tregon se si janë ndëshkuar 74 shoferë, shkeljet e të cilëve janë kapur përmes dronit.

Kujtojmë që pak ditë më parë Policia bëri me dije se dronet do të përdoren për monitorimin eshoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit.

Njoftimi i policisë

Policia Rrugore vijon monitorimin e qarkullimit të automjeteve me DRON.

Njësia Operacionale për Sigurinë Rrugore ka vijuar në qarkun Berat monitorimin me DRON për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor.

Gjatë monitorimit janë ndëshkuar me masë administrative 74 drejtues mjetesh, nga këta 34 për OASH.

Monitorimi do të vijojë në të gjitha rrugët në qarqet e vendit.