Putin vallëzon me nusen në Austri

Shpërndaje

Presidenti rus, Vladimir Putin ishte në Austri për të marrë pjesë në dasmën e ministrit të Jashtëm austriak, Karin Kneissl,i cili është nominuar nga Partia e Lirisë Austriake që njihet dhe për qëndrimet e saj pro ruse.

Autoritetet austriake ndërmorën masa të forta sigurie përgjatë gjithë zonës ku u bë ceremonia në qytetin e Grac.

Kneissl, 53 u martua me një bizneswoman Wolfgang Meilinger. Ata i bënë ftesën presidentit rus kur ky i fundit vizitoi Vjenën këtë vit.