Zyrtare: Messi është kapiten i Barcelonës

Shpërndaje

Pas largimit të Andres Iniestas klubi i Barcelonës ka zyrtarizuar Leo Messin si kapiten të saj.
Përmes faqes zyrtare Barça ka konfirmuar katër kapitenët e skuadrës.

Pas Messit kapiten është Sergio Busquets, e pas tij janë Gerard Pique dhe Sergi Roberto.