Shek Hallaqi nga “Grupi i Kumanovës” ultimatum BDI-së, ja çfarë i shkruan!

Shpërndaje

Pjesëtari i “Grupit të Kumanovës” Shek Hallaqi, nga burgu i Idrizovës ka lëshuar ultimatumin e radhës ndaj partisë shqiptare në pushtet BDI, shkruan Fakte. Ai ka thënë se nëse BDI nuk do të propozojë hetim ndërkombëtar në Kuvend për rastin e tyre, do të vazhdojë publikimi i bisedave private të krerëve të kësaj partie. Në vazhdim mesazhi i plotë i Hallaqit:

KAM Nje mesazhë Per BASHKIMIN DEMOKRATIK Per INTEGRIM NE KRY ALI AHMETIN DHE VENQARISHT ARTAN GRUBI MU ME DINI KU JAM DHE SHOKTË E MI SAKSISHT PER SAMI UKSHININ DHE VAL ZEKEN mosu mundoni fare qe te na friksoni me pishpirikat e juj apo dhe MPB Maqedonisë veriore boll na keni shpifë jo per Lek jem ardhë jo per dashnin tendë ne hungari qe u iken NIKOLLA GRUEVSKIN po para zotit jem te paster ne Grupi kumanovës po ju me ndimën e ca ashtëquajterit komandanta apo patriota si kin qef mu kan na kani manipulu me u futë ne Lagjen e trimave dhe na keni pritur deri kurr jem bo bashkë me grupin e dytë qe erdhen bash qatë natë9maj ora 00:00 Malisheva me shok dhe keni mendu se ne gjumë na kapni na vrani po ju kem dal dardhë me bishtë edhe pse shumë pak vetë e me armatim te letë ju kem bo ballë mu si burra po ju te BASHKIMIT DEMOKRATI per INTEGRIM nese jeni te paster me neve propozoni ne parlament te maqedonisë veriore qe ta marrin nderkomtarēt e let zbardhet rasti kumanova per ndryshe do i publikojmë ket inqizimet qe i posedojmë dhe do shofin edhe kta shqiptar se qfar patriota jeni ju o udbasha ju dhe partia maqedone dashnia e juaj organizaten teroriste te VMRO DPMNE keni punu veq per tendere e keni bo rolin e patriotave kinse po punoni per avancimin e shqiptarve do e shofin gjithë shqiptaret se qfar SEKSERA E UDBASHA jeni Po dhe ASHTU DHE FAMILJET E TUAJA KAN ME JU URËJTEN KUR I NDEGJOJNĒ BISEDAT Kaq nga neve RRNOFSHIN SHQIPTARET E VERTET E VETMA ARDHMERI PER SHQIPTARET ESHTE ALEANCA ME BESË 🇦🇱 “”SHPERNDAJE “