Pamje nga shpërthimi në Suedi, të paktën 25 të plagosur

Shpërndaje

Njëzet e pesë persona u dërguan në spital pas një shpërthimi në një ndërtesë, herët në mëngjes në Gothenburg, Suedi , njoftoi radio stacioni publik SR.

Mediet lokale raportojnë se 3 nga të plagosurit janë në gjendje kritike.

Policia tha se ka nisur një hetim, edhe pse nuk ka asnjë të dyshuar deri tani.

Ende nuk dihet shkaku i shpërthimit, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Apartamentet dhe shkallët janë dëmtuar. Është e paqartë për momentin se çfarë e shkaktoi shpërthimin,” thanë shërbimet e urgjencës në Gothenburg.