Izairi: Për 225 vota nuk ia dolëm dot

Shpërndaje

Rruga drejt sonte do të flasë për njërën ndër komunat, në të cilën beteja mes partive ishte shumë interesante.

Zhelina është njëra ndër komunat, e cila në zgjedhjet e kaluara lokale ka bërë rotacion politik, ndërsa në këto zgjedhje në raundin e dytë garojnë Fatmir Izairi nga BDI dhe Blerim Sejdiu nga Lëvizja BESA.

Fatmir Izairi nga BDI-ja, tha se ai dhe partia e tij nkuk ia dolën ta fitojnë Zhelinën për 250 vota, derisa u shpreh i sigurt në fitore, shkruan Alsat.

“4300 vota dhe sigurisht që mbështetja do të jetë edhe nga votuesit e tjerë. Jam i sigurt se do të ketë rritje të votave. Ne për 225 vota nuk ia dolëm”, ka thënë ai në “Rruga Drejt”./ Alsat.mk

Debati: