Përfundon ndeshja! Shqipëria ia del, mund 1-0 Hungarinë (Video)

Shpërndaje

Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Hungarisë. Kombëtarja ia ka dalë të mundë me rezultatin 1-0 hungarezët.

Armando Broja është heroi i kësaj ndeshje. Ai realizoi golin e fitores për kuqezinjtë në minutën 79′.

Më këtë fitore Shqipëria ngjitet në kuotën e 15 pikëve, 1 më shumë se Polonia e vendit të tretë.