VMRO: Mickoski dhe Ahmeti diskutuan për votëbesimin e Qeverisë

Shpërndaje

Më herët, BDI-ja tha për “Slloboden Peçat” se të dy liderët kanë pasur një takim informativ për të dëgjuar qëndrimet e Mickoskit për Marrëveshjen e Prespës, emrin e ri të vendit dhe kontestin me Bullgarinë.

VMRO-DPMNE reagon se informacionet që kanë dalë nga BDI për atë që është biseduar në takimin e Ali Ahmetit dhe Hristijan Mickoskit nuk janë të sakta dhe se liderët kanë diskutuar vetëm për çështjen e votëbesimit të Qeverisë.

Sipas partisë opozitare, takimi është mbajtur me kërkesë të Ahmetit dhe ka zgjatur rreth gjysmë ore.

“Temë e bisedës ishte çështja e votëbesimit për Qeverinë e LSDM-BDI, për të cilën në Kuvend janë dorëzuar 61 nënshkrime”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Më herët, BDI-ja tha për “Slloboden Peçat” se të dy liderët kanë pasur një takim informativ për të dëgjuar qëndrimet e Mickoskit për Marrëveshjen e Prespës, emrin e ri të vendit dhe kontestin me Bullgarinë.