Ndërron jetë ish-ushtarja e UÇK-së, Vjosa Qerimaj

Shpërndaje

Ka vdekur sot ish-ushtarja e UÇK-së dhe infermiere aso kohe, Vjosa Qerimaj.Ishin familjarët e saj ata të cilët e bënë të ditur lajmin për vdekjen e Vjosës.“Motra jonë Vjosa na la sot. Ajo ka shërbyer si ushtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si infermiere në kohët më të vështira për ushtarët e plagosur, dhe me nevojë mjekësore. Kontributi i saj nuk do të harrohet kurrë, dhe do të na mbajë krenar gjithë jetën.”, thuhet në njoftimin e tyre.