Moti sot në Maqedoni

Shpërndaje

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryejë edhe erë mesatare nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 13 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 18 deri 24 gradë celcius, përcjell.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngrohtë, me temperaturë maksimale deri 23 gradë celcius.