Martohet vajza e Jakup Krasniqit, shkon në Hagë për të marrë urimin nga babai i saj

Shpërndaje

Gresa Krasniqi, vajza e ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi, sot është martuar, ndërsa urimin e parë për martesë e ka pranuar nga babai i saj, i cili gjendet në paraburgim në Hagë.

Gresa Krasniqi, në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, ka publikuar disa fotografi me bashkëshortin e saj para Gjykatës Speciale, transmeton Telegrafi.

“Dita e parë, urimi i parë prej babit”, ka shkruar ajo mbishkrim mbi fotografitë e publikuara.

Ndryshe, më 29 prill 2022, Zyra e Prokurorit të Specializuar kishte dorëzuar një aktakuzë të ndryshuar ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, ku pretendohet se katër të akuzuarit kanë kryer krime lufte edhe në Gjilan, Budakovë e Semetishtë.

Më 9 nëntor të vitit 2020, në paraqitjet e tyre të para, Jakup Krasniqi e Hashim Thaçi janë deklaruar të pafajshëm për akuzat që u vihen në barrë. Njëjtë është deklaruar edhe Veseli në paraqitjen e tij më 10 nëntor, sikurse edhe Rexhep Selimi më 11 nëntor.Aktakuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit është konfirmuar më 26 tetor 2020.